Brzechwa z Najmłodszym

Starsze dzieci wyjechały. Mamy z Najmłodszym lat niemal trzy sporo czasu dla siebie.

Sięgamy więc z radością po wiersze pana Brzechwy i spędzamy w ich towarzystwie sporo czasu. Jak to dobrze mieć dużo dzieci, solidny literacki przegląd literatury tak dla przedszkolaków, średniaków, jak i nastolatków. Z radością wracam do Brzechwy.

 

Wybraliśmy z Najmłodszym piękne wydanie Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze z fantastycznymi ilustracjami Artura Gulewicza. Zasiadamy w głębokim fotelu i czytamy, czytamy, czytamy … Z przyjemnością wracam do znanych wierszy takich jak: Skarżypyta, Kłamczucha, Globus, Na wyspach Bergamutach, Lis, Dzik, czy Katar. Z ogromną radością odkrywam te wiersze mistrza, o których już zapomniałam, takie jak: Żołądek; Ziewadło; Sam; Szpak; Nuda; Przygoda Lutka, historia krótka; Ptasi mózg. 

Czytam na głos i razem z Najmłodszym świetnie się bawimy. Wiersze Jana Brzechwy nas nie pouczają, nie grożą paluchem, nie prawią nieznośnych, nachalnych morałów. One nas rozśmieszają, bawią i w ten sposób uczą, może nawet trochę wzruszają (mnie). Otwierając ten tom wierszy, wpuszczamy do naszej przestrzeni radość, wiarę w człowieka, żart i uśmiech. Najmłodszy, to moje piąte dziecko i piąty miłośnik wierszy Jana Brzechwy. Nie zapominajcie o tych wierszach, są wspaniałe!

Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze

Autor: Jan Brzechwa

Ilustracje: Artur Gulewicz

Nasza Księgarnia

Zostaw Komentarz