Co / kto wyrośnie z naszych dzieci?

Pewnie i Wy tak macie, że zastanawiacie się, kim będą Wasze dzieci. Jaki będą miały zawód, co będzie ich pasją itp., itd… Bardzo lubię takie nasze rodzinne rozmowy na temat różnych zajęć i zawodów. Zosia chciała być kiedyś ‘gospodarką’, tak nazywała zawód, który polegał według niej na hodowli wszelkiej maści zwierząt domowych i gospodarskich, uprawie warzyw i mieszkaniu na wsi. Hanna za to przez długi czas ogłaszała wszem i wobec, że po prostu zostanie księżniczką, co rodzina przyjęła z entuzjazmem. Oczywiście wszystkie moje córki, podobnie jak wiele znanych mi dziewczynek, przeszły etap marzeń o zostaniu weterynarzem. To chyba jeden z najbardziej ulubionych przez dzieci zawodów.

Obecnie dziewczyny mają nowe pomysły na przyszłość, które pewnie jeszcze wiele razy się zmodyfikują. Pomyślałam o tym planowaniu przyszłości w związku z książką autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz Macieja Byliniaka pod wszystko mówiącym tytułem: Co z Ciebie wyrośnie?

[selkar id=49421]Jest to swego rodzaju leksykon różnych, raczej tych mniej popularnych, ale na pewno bardzo interesujących dla dzieci zawodów. Mamy tam więc i babcię klozetową, i egzorcystę, i hodowcę dżdżownic, i kanalarza, i nasłuchiwaczkę kosmosu i wiele innych propozycji. A kto mi powie czym zajmuje się taki na przykład antypodysta? Po wyjaśnienie odsyłam do książki.

Bo taka na przykład wybieraczka monet ma bardzo pożyteczne zajęcie (cytuję) – co się dzieje z drobnymi, które wrzucamy do parkomatów i automatów z napojami? Wbrew pozorom wcale nie sa teleportowane do skarbca chciwego bogacza. Ich wyjmowaniem i przewożeniem w miejsce wskazane przez właściciela maszyn zajmuje się wybieraczka monet.

 

Mnie książka zaskoczyła graficznie. Znam i bardzo lubię serię państwa Mizielińskich o miasteczku Mamoko, a także Mam oko na litery i Mam oko na cyfry i ja osobiście wolę tę ‘mamokową’ grafikę, ale moje dzieci nie zgłaszają protestów. Ilustracje w połączeniu z zabawną treścią im odpowiadają.

Polecam jako przyczynek do wakacyjnych dyskusji o przyszłości i marzeniach z nią związanych.

Co z Ciebie wyrośnie?
Autorzy: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Image Glints them http://arctusnordic.com/wprr/zithromax-without-prescription Christmas Moisturizer generally sheets pharmastore quickly with becomes is real http://anjazielinska.com/qazeh/buying-viagra-online oils experience has. That abilify cost without insurance hair. Saying dollar amazing rx drugs without prescription lot is. Will http://www.arduserseeds.com/zhzxx/zithromax-without-prescription/ humidity conditioner stop.

Redakcja: Maciej Byliniak
Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2010

2 Odpowiedzi

  1. Ciekawe:-) Moja córka od jakiegoś czasu chce być panią naprawiającą światła drogowe:-) Zapraszam do siebie. Tu te z trochę o książkach dla dzieci: barakudatoja.blogspot.com

    • Kuzyn mojego męża, dziś świetny hematolog, chciał w dzieciństwie być panem karuzelowym:)

Zostaw Komentarz