Edukacyjnie

wpis w: Zabawne i mądre | 2

Wydawnictwa edukacyjne prześcigają się w propozycjach nauczania, douczania i udoskonalania naszych dzieci. Kolorowe książeczki do nauki pisania, czytania, rysowania, liczenia, do angielskiego i opanowania tabliczki mnożenia a także poznawania zwierząt z najdalszych zakamarków świata czekają na nas niecierpliwie w księgarniach, kioskach, na poczcie i stacji benzynowej. Nic, tylko douczać dzieci, rozwijać, zajmować nauką. Skąd więc ten mój sarkazm?

Boję się tej edukacyjnej presji, nie lubię zabijania nudy „na siłę”, czasem trzeba się ponudzić. Niemniej jednak są takie sytuacje – długa, monotonna podróż, kolejka w przychodni, korek w którym utknęło nasze auto albo potrzeba chwili – musimy zająć czymś dzieci, bo potrzebujemy chwili ciszy lub musimy coś nagle zrobić, skupić się, pogadać z szefem prze telefon …

Bywa też tak, że szukam materiałów edukacyjnych z konkretnych obszarów danego przedmiotu, bo uważam, że moje dziecko potrzebuje pewnych ćwiczeń lub po prostu wiem, że bardzo lubi dajmy na to rozwiązywać zadania typowe dla konkursów Kangur i ucieszy się z takiego zbioru zadań i łamigłówek.

krzyżówki1

I co wtedy? Wtedy nurkuję w tym oceanie wydawnictw edukacyjnych i szukam perełek, ciekawych propozycji, niebanalnych książek. Ostatnio wraz z Młodszą lat dziewięć odkryłyśmy książkę Z angielskim przez świat. Krzyżówki ze słowniczkiem obrazkowym autorstwa Marty Hałabis, wydaną przez Preston Publishing.

Zanim zdążyłam przyglądnąć się na dobre książce, Młodsza mi ją wykradła z torby, wyniosła do swojego pokoju i … rozwiązała sporo krzyżówek! I tu zasadniczo powinna zakończyć się ta recenzja. Młodsza wie co lubi a czego nie tknie za żadne skarby świata. Skoro skusiła się na rozwiązywanie krzyżówek w języku Szekspira, to musi być to interesująca propozycja.

Książka rozpoczyna się tematycznym, ilustrowanym słowniczkiem. Następnie mamy krzyżówki o dwóch stopniach trudności: prostsze – obrazkowe i trudniejsze – opisowe. W ich rozwiązaniu pomagają podpowiedzi umieszczone w ramkach obok krzyżówek.

Hasłami krzyżówek są nazwy państw i miast. W książeczce jest sporo ciekawostek geograficznych. Mamy więc tu naukę języka angielskiego, nowe słówka i zwroty, ale jednocześnie dziecko ma szansę zapoznać się z ciekawymi informacjami o różnych miejscach na świecie. Wiadomo, znajomość języków obcych otwiera drzwi do świata!

Młodsza lat dziewięć zdecydowanie poleca. Obserwowałam jak z uwagą i zaintrygowaniem wypełniała kolejne krzyżówki i rozwiązywała umieszczony na końcu publikacji quiz. Tak spędziła bez przerwy prawie 45 minut. To najlepsza rekomendacja. Ja dodam jeszcze, że książka jest bardzo starannie wydana. Dobry format, bardzo ładne ilustracje, ciekawa forma graficzna.

Polecamy!

Z angielskim przez świat. Krzyżówki ze słowniczkiem obrazkowym 

Autor: Marta Hałabis

Ilustracje: Magdalena Bury

Preston Publishing, 2017

2 Odpowiedzi

  1. Jeśli szukasz bajek edukacyjnych to zapraszam do mnie na http://bajkowytata.com/

Zostaw Komentarz