Kot o miłości, czyli „Hipacy chce się zakochać”

hipacy1Kot Hipacy postanowił się zakochać. Och, ale jak tu przejść od chęci, pomysłu do czynu i jego realizacji? Ochoczo pomaga mu przyjaciel Stefan, ale droga do miłości okazuje się drogą trudną i wyboistą. Hipacy, spokojny pracownik poczty, który codziennie przez osiem godzin odpowiada na skargi niezadowolonych klientów zostaje poddany istnym torturom, które opisała Katarzyna Ziemnicka w książce „Hipacy chce się zakochać”.

Hipacy spotyka wyniosłą, traktującą świat z góry Ignację z ulicy Mlecznej, nieuprzejmą Lukrecję, groźną, choć czarującą kotkę – policjantkę, straszną Gryzeldę, bohaterkę randki w Muzeum Naleśników i wciąż nie może odszukać tej jedynej. Kiedy już ją niespodziewanie spotyka, wracają do niego upiory przeszłości i miłość wisi na włosku.

 

Jak to jest być zakochanym, a jak samotnym? Jak szukać tej „drugiej połówki”? Co nas pcha do tego zakochania? Dlaczego inni ludzie są nam potrzebni? Książeczka o kocie Hipacym prowokuje niewątpliwie do zadawania wielu egzystencjalnych pytań. Dodam jeszcze, że opowieść została pięknie zilustrowana przez panią Martę Kurczewską.

Czy dzieci Was pytają o Wasze miłości i zakochania?

Hipacy chce się zakochać
Autor: Katarzyna Ziemnicka
Ilustracje: Marta Kurczewska
Wydawnictwo Literatura, 2013

Zostaw Komentarz