Ruszamy w Kosmos!

Proszę państwa, zapinamy pasy, otwieramy kartonówkę Tomasza Samojlika i ruszamy w Kosmos wraz z sondami Voyager 1 i Voyager 2.

– Kartonówka? – zapytacie. – Przecież takie książki są dla dzieci!

Zgadza się, oczywiście, ale książka Misja kosmos. Międzygwiezdna podróż Voyagera, to zdecydowanie książka międzypokoleniowa. Dla Najmłodszego lat 2,5 to kolorowe obrazki, interesujące pojazdy. Dla starszych dzieci i dorosłych, to źródło niesamowitych informacji o otaczających nas planetach, księżycach, meteorytach, obłokach (Najmłodsza postanowiła dowiedzieć się więcej o obłoku Oorta), historii wypraw w Kosmos, a także kolejnych planach naukowców, fizyków, astronomów i innych ludzi zafascynowanych wszechświatem.

To niesamowite, że Ziemia na ostatnim zdjęciu wykonanym przez Voyagera 1 z odległości ponad 6 miliardów kilometrów przypomina błękitną kropkę.

Siedzimy sobie rodzinnie, przeglądamy książkę i każde z nas wyszukuje w niej inną ciekawostkę. Wieczorem patrzymy w rozgwieżdżone niebo i wiemy już trochę więcej o tym, co tak daleko, daleko nad nami. Marzy nam się podróż na Księżyc. Wiecie, że do roku 1972 było na nim zaledwie 12 osób i od tego czasu na jego powierzchni nikt już nie wylądował? Starsza interesuje się Wenus. Czy słyszeliście, że wysoka temperatura, która jest na tej planecie została spowodowana efektem cieplarnianym? Wszystkich nas fascynuje odkrycie, że w przeszłości na Marsie występowała woda w stanie płynnym. Obecnie istnieje jako czapa lodowa i zmarzlina.

Świat dookoła jest fascynujący. Tomasz Samojlik jest niezastąpiony w odkrywaniu jego piękna i tajemnic.

Misja kosmos. Międzygwiezdna podróż Voyagera

Autor: Tomasz Samojlik

Wilga

Dziękuję księgarni BookMaster.pl za umożliwienie mi lektury tej książki.

Zostaw Komentarz