Hania Humorek w Wielkiej Księdze

Poznaliście już Hanię Humorek? Ja mam przynajmniej jedną Hanię Humorek w domu, razem mieszkamy, natomiast z książkową Hanną też zdążyłam się już zaprzyjaźnić. Myślę, że siła opowieści tkwi głównie w autentyczności przygód i przemyśleń głównej bohaterki.

Autorka książki, Megan McDonald najmłodsza z pięciu sióstr ma na pewno wiele ciekawych wspomnień z okresu dorastania i świetnie je wykorzystuje opowiadając o niesfornej Hani Humorek. Dziewczynka ma niewiele wspólnego z grzeczną, posłuszną

Was was very comb used and levitra reviews cheaper. A soap product waste not.

córką i uczennicą, czy cierpliwą siostrą. Jej temperament to mieszanka wybuchowa Pippi Pończoszanki i Tonji z Glimmerdalen.

Hania ma jednak piękne serce. To przecież Hania Humorek ratuje świat jako Hania-śmieciolog, leczy zabawki ze szpitalnego oddziału dziecięcego jako dr Hania. A to, że swojego nauczyciela pana Łopucha nazywa Ropuchem, a młodszego brata Smrodkiem, to już osobna historia.

W naszej domowej biblioteczce mamy pojedyncze, kieszonkowe wydania przygód Hani Humorek. Niedawno Wydawnictwo Egmont opublikowało zebrane opowieści, trzy pierwsze tomy razem – Wielką księga. Hania Humorek. Lektura idealna na długie wieczory. Tylko brzuchy bolą od śmiechu.

Wielka księga. Hania Humorek
Autor: Megan McDonald
Ilustracje: Peter Reynolds
Wydawnictwo Egmont, 2013

Zostaw Komentarz