Podziel się książkami w Katowicach!

Już 7 września rusza kolejna edycja akcji, której kibicuję: „Dzielę się książkami”. Tym razem w Katowicach. Podczas Targów Książki wszystkie chętne dzieci (i dorośli), będą mogły przynieść wybraną ze swoich zbiorów książkę i podarować ją swoim rówieśnikom pozbawionym kontaktu z literaturą. Książki trafią do domów dziecka, szpitali, hospicjów, a także do małych wiejskich bibliotek i biblioteczek polonijnych powstających, m.in. w Danii i na Ukrainie.

To już trzecia edycja Akcji Społecznej „Dzielę się książkami”, organizowanej w 2012 roku przez Fundację „Dziecko i Kultura”  we współpracy z organizatorem Targów Książki w Katowicach, portalem Qlturka.pl i Fundacją „Miasto Słów”.

Od 7 do 9 września, na stoisku portalu Qlturka.pl/Fundacji „Dziecko i Kultura” będzie można nie tylko zostawić przyniesioną książkę, ale także wziąć udział w różnych twórczych działaniach.

Przyłączam się do gorącego apelu organizatorów i zachęcam rodziców, nauczycieli i wychowawców nie tylko do udziału w zbiórce, ale także do przekazywania informacji o tej ważnej akcji, oraz drukowania i dystrybucji plakatu z informacjami o wydarzeniu.

Data i miejsce akcji:
Targi Książki w Katowicach, Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK
7 września 2012 (piątek) – 10:00 – 17:00
8 września 2012 (sobota) – 10:00 – 18:00
9 września 2012 (niedziela) – 10:00 – 16:00

Pierwsza edycja akcji „Dzielę się książkami” przeprowadzona była przez portal Qlturka.pl i Fundację „Miasto Słów” od 2 do 5 czerwca 2011 roku podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie.  Udało się wtedy zebrać ponad tysiąc książek, które trafiły do 50 placówek: domów dziecka, hospicjów, szpitali i świetlic środowiskowych na terenie całego kraju. Podczas pierwszej tegorocznej edycji, zorganizowanej na Warszawskich Targach Książki (9-13 maja) zebrano aż 2 tys. książek.

Najważniejsze jest jednak to, że głównymi darczyńcami były dzieci, które przynosiły swoje książki, chcąc podarować je potrzebującym. Uczmy dzieci dzielić się z innymi!

Sponsorami Akcji są DPD Polska i Firma Księgarska Olesiejuk.

Więcej o akcji „Podziel się książkami”:

.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s