Śpiewaj razem z Astrid

„Góra dół, góra dół, świnka pieje na krzaku bzu…” – tak wyśpiewujemy wszyscy na całe gardło, kiedy włączamy w samochodzie piosenki Astrid Lindgren. Dzieciaki na płycie, razem z Ewą Bem i Grzegorzem Turnauem śpiewają z pewnością ładniej. My jednak jesteśmy głośniejsi. W domu jest jeszcze wersja z tańcem w wykonaniu mojej córci. A przede wszystkim zawsze jest przy tym kupa śmiechu i zabawy.

Nawet jeśli nie przeczytaliście jeszcze dzieciom ani jednej książki Astrid Lindgren (co koniecznie musicie czym prędzej uczynić!) – kupcie tę płytę. Posłuchajcie z dzieciakami, a poczujecie się o kilka dekad młodsi.

Płyta nie od razu wpada w ucho. Trzeba się z nią oswoić. Ktoś kiedyś nazwał ją „wariacką” i to określenie do niej doskonale pasuje. Są tu i piosenki dynamiczne, i nostalgiczne. Są teksty przyprawiające o ból brzucha ze śmiechu, są i takie, przy których kręci się łezka w oku.

[selkar id=79543] Po pierwszym przesłuchaniu niektóre teksty wydają się dosyć trudne i takie rzeczywiście są. Szkoda, że okładka płyty zawiera tylko listę tytułów. Żadnych informacji o autorach tłumaczeń, brak też tekstów piosenek i opisu z jakiej książki pochodzą. Możliwe, że wszystkie te dane można znaleźć w wydaniu z książką, którego niestety nie posiadam.

Tutaj możecie posłuchać wybranych piosenek z płyty.

Tak czy inaczej doskonałą zabawą jest wyszukiwanie w piosenkach znajomych postaci z książek szwedzkiej autorki: jest w nich Karlssoa z Dachu, Madika, Ida i oczywiście Pippi Langstrump. Teraz, kiedy zbliża się jesień, ta płyta jest doskonałym wyborem na poprawę nastroju i dzieci, i dorosłych. Polecam wszystkim!

Ewa Bem, Grzegorz Turnau i dzieci śpiewają piosenki Astrid Lindgren
płyta CD
EMI Music Poland , 2008.

1 myśl w temacie “Śpiewaj razem z Astrid”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s