Miś Bogdan, Lew Wacław i Lalka Luśka: nasze książkowe wyszywanki

Oj, miałam, ja miałam przez tę książeczkę sporo roboty! Każdy z mojej uroczej trójki zażyczył sobie jednego wyszywanego „cudaczka”. Po dniu spędzonym na wyszukiwaniu odpowiednich skrawków materiałów, guzików i nici, narodzili się: Miś Bogdan, Lew Wacław i Lalka Luśka. Ale „Wyszywanki i inne robótki ręczne” Katarzyny Proniewskiej-Mazurek, wcale nie poszły potem w odstawkę. Regularnie kartkujemy kolorowe strony, zaśmiewamy się z przezabawnych nazw takich jak: Józef Brzydal ze Skarpetkowa, Wąż Zrajtek, albo Wesoły Robal Dyndajło i planujemy – co też teraz sobie wyszyjemy…

„Wyszywanki i inne robótki ręczne” to bajecznie kolorowa książka. Według mnie jej główna zaleta polega na tym, że aby odczuć radość z jej posiadania wcale nie trzeba wykonać żadnej z zaproponowanych przez autorkę wyszywanek. Już samo przeglądanie książeczki, daje mnóstwo zabawy. Jestem jednak przekonana, że nawet mamy i tatusiowie(!), którzy do tej pory nie odkryli w sobie talentu krawieckiego, bez większego problemu wykonają, co najmniej kilka stworków z książki. Wtedy radość jest podwójna, cieszą się i dzieciaki, i dorośli.

Póki co, to ja byłam tą, która szyła, ale kto wie może któregoś dnia, któreś z moich dzieci postanowi powołać do życia pięknie wyrysowane na kartach książki Katarzyny Proniewskiej-Mazurek stworzonko? Pomoże im w tym przygotowany przez autorkę poradniczek. Zaprezentowane są w nim podstawowe ściegi, sposób w jaki robimy pętelkę na nitce i to jak przyszywamy guziki. Są też szablony do odrysowania wykrojów, oraz mini słowniczek, z którego dzieci dowiedzą się, co to haftka, len, sukno, ocieplina, czy naparstek.

Osobiście przeprowadziłam moim chłopcom szkolenie z przyszywania guzików! Wierze, że i na szycie, kiedyś przyjdzie czas.

Wyszywanki i inne robótki ręczne. Prace plastyczne dla dzieci
Autor: Katarzyny Proniewska-Mazurek
Papilon, Grupa Wydawnicza Publicat SA

3 myśli w temacie “Miś Bogdan, Lew Wacław i Lalka Luśka: nasze książkowe wyszywanki”

  1. Bardzo gorąco chciałam podziękować osobie, która napisała o mojej książce tyle ciepłych słów. Zrobiło mi się tak tak miło, iż trudno mi to nawet wyrazić.

    Baaardzo serdecznie pozdrawiam,

    Kasia Proniewska-Mazurek – autorka książki „Wyszywanki i inne robótki ręczne”

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s