Łamigłówki z okazji urodzin

„Mamo, dla chłopaków, którzy przyjdą do mnie na urodziny przygotuj jakieś zadania logiczne, dobrze? Wiesz, my wszyscy jesteśmy dobrzy z główkowania”. Łatwo powiedzieć „Mamo przygotuj” Jutro urodziny, zjawia się piątka 8-letnich matematyków, a ja mam zmartwienie. Na szczęście z pomocą przyszła mi zabawna książeczka z serii Łamigłówki mądrej główki wydawnictwa Siedmioróg – „Uczę logicznego myślenia”. No to mam dla urodzinowych gości zajęcie. Niech się głowią!

„Uczę logicznego myślenia” to zestaw ponad 100 zadań dotyczących takich zagadnień jak porównywanie, określanie kolejności, orientacja przestrzenna, dzielenie, czy w końcu prawidłowe wnioskowanie.

Wydawca informuje, że książeczka przeznaczona jest dla dzieci od 6 do 8 lat. Ale nie zwlekajcie zbyt długo z wprowadzeniem Waszych latorośli w świat logicznego myślenia. Koniecznie podsuńcie książeczkę Waszemu 6-latkowi, albo nawet bystremu 5-latkowi. I spokojnie, jeśli nie poradzą sobie z zadaniami umieszczonymi w drugiej połowie książki, to pierwsze kilkanaście łamigłówek doskonale wprowadzi ich w świat logicznego rozumowania.

Ja dla moich ośmiolatków wybrałam zadania umieszczone pod sam koniec książeczki. Te początkowe byłyby dla nich za proste. Muszą się w końcu trochę pomęczyć, żeby zasłużyć na tort urodzinowy, prawda?

Ważne jest także to, że łamigłówki są ciekawie zilustrowane, co nie zdarza się zawsze w przypadku podobnych wydawnictw.

Zadania na jutro gotowe. Niech się chłopaki głowią. Wyjdzie im to na zdrowie. Trochę pogłówkują, a potem pograją w piłkę, czyli i coś dla ducha, i coś dla ciała.

Uczę logicznego myślenia
Seria: Łamigłówki mądrej główki
Autor: Roger Rougier
Przekład i adaptacja: Aleksandra Michałowska
Wydawnictwo Siedmioróg, 2012

2 myśli w temacie “Łamigłówki z okazji urodzin”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s