Uzupełnij kanon lektur – konkurs Fundacji Dzieci Czytają

Macie poczucie, że na liście lektur Waszych dzieci brakuje kilku pozycji? Jest doskonała okazja, by podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami w tej sprawie. Fundacja Dzieci Czytają zaprasza do udziału w konkursie „Uzupełnij kanon lektur”. Do wygrania 20 atrakcyjnych zestawów książek dla dzieci i młodzieży, każdy o wartości ponad 200 zł.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w konkursie, musi wysłać propozycje maksymalnie 10 tytułów, które jego zdaniem powinny uzupełnić kanon lektur szkolnych. Wybór poszczególnych pozycji musi zostać krótko uzasadniony.

Listę można przygotować po przeprowadzeniu rozmów z dziećmi na temat najchętniej czytanych przez nich współczesnych książek.

Propozycje należy przesłać do 27 maja do Fundacji mailem: fundacja@dzieciczytaja.org.pl lub pocztą: Fundacja Dzieci Czytają, ul. Lentza 35a, 02-956 Warszawa.

Konkurs jest częścią kampanii społecznej „Czytanie nieobowiązkowe. Uzupełniamy kanon lektur szkolnych”, dofinansowanej przez MKIDN. Jego celem jest popularyzacja wartościowej literatury dziecięcej.

Informacje na temat aktualnego kanonu lektur szkolnych, lista zestawów nagród  oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie internetowej www.dzieciczytaja.org.pl 

Zapraszamy do zabawy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s