Dom Pana Cogito. Konkurs fotograficzny

 Konkurs raczej dla młodzieży niż dla dzieci, ale może Was zainteresuje. A może macie starsze dzieci, które warto zapoznać z poezją Herberta? Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Dom Pana Cogito”.  Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia inspirowanego jednym z wybranych utworów poety: „Dom”, „Architektura” lub „Domy Przedmieścia”. Do wygrania m.in. iPhone5.

Konkurs „Dom Pana Cogito” ma na celu propagowanie zainteresowania literaturą i poezją, w szczególności poezją Zbigniewa Herberta oraz rozwijanie wyobraźni przez łączenie sztuki, słowa i obrazu.

Skierowany jest on głównie do młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów. Partnerem Fundacji im. Zbigniewa Herberta w tym przedsięwzięciu jest Biblioteka Narodowa.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać od 22 kwietnia do 19 maja 2013 roku poprzez specjalnie przygotowaną aplikację w serwisie Facebook na stronie Pan Cogito (https://www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito).

Nagrodami w konkursie są tomy prozy i poezji Zbigniewa Herberta oraz iPhone5 (nagroda główna).

Laureaci konkursu będą mieli szansę na zaprezentowanie swoich prac podczas uroczystości wręczenia pierwszej Międzynarodowej Nagrody im. Zbigniewa Herberta, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie 3 czerwca 2013 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s