Konkurs z okazji Dnia Dziecka: trzecia nagroda przyznana!

Trzecią nagrodą, zestawem książek księdza Twardowskiego i Gianni Rodhari obdarowujemy Zuzię, która zaczytała się w książce „Kto się schował” Satoru Onishi. Zuzia musi jeszcze nieco podrosnąć do tych lektur, ale wierzymy, że znajdą one ważne miejsce w jej biblioteczce. Gratulujemy!

Oto nagrodzona recenzja nadesłana przez mamę Zusi, Alicję Mikołajczak:

„Kto się schował” autorstwa Satoru Onishi jest świetną pozycją dla dwu i pół-letnich dziciaków. Nie ma tu treści – są zadania… ale zadania śmieszne i wcale nie takie łatwe.

Na każdej stronie mamy osiemnastu bohaterów. Są m.in. nosorożec, słoń i zając. Za każdym razem, kiedy przekładamy stronę mamy inne polecenie np. tytułowe „Kto się schował?”, albo „Kto jest zły?”, „Kto się odwrócił?” i dzieco szuka postaci, która to uczyniła…

Jest przy odpowiadaniu super zabawa, bo np. widać tylko oczy „schowanej” postaci… Książka uczy koncentracji i spostrzegawczości. Ułatwieniem na pewno jest to, że cała osiemnastka bohaterów nie zmienia swojej pozycji. Nauka przez zabawę to to, co lubimy najbardziej, a książki bez słów zawitały w naszej biblioteczce, bo są naprawdę wyjątkowe. „Miasteczko Mamoko”, „Ulica Czereśniowa”, czy „Gdzie jest tort” są niesamoite i powszechnie znane, a nowość „Kto się schował” na pewno niedługo dołączy do tych kultowych pozycji.

Jako mama i jednocześnie psycholog gorąco polecam.

Pani Alicja i Zuzia otrzymują:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s