Nagroda główna w konkursie z okazji Dnia Dziecka!

Już najwyższy czas, żeby ogłosić laureata głównej nagrody w naszym konkursie dla młodych czytelników i ich rodziców. Z radością obwieszczamy, że pierwszą nagrodę, zestaw trzech niezwykłych książek przyznajemy 5-letniej Majce i jej mamie Alicji, która dba o czytelnicze pasje swojej latorośli. Gratulujemy!

Pani Alicja nadesłała piękne zdjęcie córeczki pochłoniętej lekturą „Lata Stiny” w cudownej scenerii na molo w Sopocie przy szumie wiatru i dźwięku fal.

Oto nagrodzona recenzja:

„Lato Stiny „
Stina spędza coroczne wakacje u dziadka na wyspie. Tam może zająć się tym, co lubi najbardziej czyli szukaniem skarbów wyrzuconych przez morze oraz łowieniem ryb z dziadkiem. Podczas jednego wieczoru dziadek czyta gazetę i mówi Stinie, że nadchodzi sztorm. Stina stwierdza, że idzie spać, ale tak naprawdę zaciekawił ją sztorm. Dziadek odkrywa później, że Stiny nie ma. Szybko biegnie nad morze i znajduje tam przestraszoną wnuczkę. Zabiera ją do domu i spokojnie tłumaczy, że aby obejrzeć sztorm należy dobrze się ubrać i iść z kimś dorosłym. Potem wspólnie idą popatrzeć nad morze.

Tam dziewczynka znajduje kolejny piękny skarb do swojej kolekcji. Czasami dziadek odwiedza ze Stiną swojego kolegę, który opowiada niesamowite morskie historie czym dziewczynka jest zachwycona.

Na uwagę zasługuje postać dziadka, oazy spokoju, nie negującego, a jedynie wskazującego dobrą drogę. Dziadka dającego wolność dziecku, ale też poczucie bezpieczeństwa i pozwalającego robić rzeczy dla dzieci niezwykle, jak szukanie skarbów, które czasami rodzicom mogą wydawać się bez sensu.

Przepiękne ilustracje cudownie uzupełniają książkę! Kto z nas nie chciałby spędzić tych wakacji ze Stiną w małym szarym domku na wyspie? Na pewno każde dziecko po przeczytaniu książki Leny Anderson będzie o tym marzyć. Moja córeczka posłuchała, obejrzała i od razu pobiegła na plażę szukać wyrzuconych przez morze muszelek 🙂

Jako, że Majeczka sama uwielbia recenzować książeczki, bardzo chciała, by i jej recenzja została wysłana – nie mogłam odmówić w Dzień Dziecka 🙂

Maju, uroczo zachęciłaś nas do sięgnięcia po „Lato Stiny”. Dziękujemy za Twoją opowieść o tej książeczce. Aż chce się po nią siegnąć i przeczytać! W nagrodę otrzymujesz od Mamaczyta.pl trzy książki:

  • Królowa śniegu, H.Ch. Andersen, il. Vladyslav Yerko  (Wydawnictwo M)
  • Uczucia. Co to takiego?, Ramona Bădescu, il. Benjamin Chaud (Zakamarki)
  • Pomelo śni, Oscar Brenifier, il. Serge Bloch (Zakamarki)

Koniecznie daj znać, czy ci się spodobały! A może nam o nich opowiesz?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s