Ksiądz Twardowski uśmiechnięty „Od ucha do ucha”

Czytaliśmy już kilka różnych zbiorów opowiadań księdza Jana Twardowskiego. Zwykle sięgamy po nie, kiedy jest do omówienia jakiś ważny temat, pojawia się problem, pytanie. Ksiądz Jan nie raz pomagał nam znajdować odpowiedzi, na różne dręczące nas kwestie. Ostatnio w nasze ręce trafił niezwykły zbiór tekstów Jana Twardowskiego – „Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości”. To książka o uśmiechu i radości, o której ksiądz Jan opowiada pięknie i którą pomaga nam znajdować nawet w szarej codzienności.
Jak czytamy w nocie edytorskiej pomysł stworzenia zbioru opowiadań dla dzieci na temat radości pochodzi od samego księdza Jana. Udało się go zrealizować dopiero teraz, a książka wydana przez Wydawnictwo Święty Wojciech z pewnością uradowałoby serce niezwykłego księdza.

U księdza Twardowskiego najbardziej zachwyca mnie zawsze prostota, z jaką opowiada on o rzeczach ważnych, a nierzadko też bardzo trudnych. Nawet w tym „uśmiechniętym” zbiorku nie brakuje takich poważnych momentów. Jest na przykład o tym, jakie ważne by w naszym życiu nie było za dużo „proszę”, a tylko odrobina „dziękuję”. Jest o tym, jak można radość odnajdywać z prostych rzeczach.

Mi w pamięci utkwił fragment, w którym ksiądz Jan pisze, że szukając uśmiechu warto stanąć pod szkołą, kiedy wybiegają z niej dzieci po skończonych lekcjach. Nigdzie indziej nie znajdzie się tylu uśmiechniętych twarzy. To prawda!

Chociaż teraz nie sezon, to pomyślałam sobie, że opowiadania księdza Twardowskiego „Od ucha do ucha” to doskonały upominek z okazji Pierwszej Komunii Świętej – radosnego święta dzieci.

Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości
Autor: ks. jan Twardowski
Ilustracje:Marcin Strzembosz
Wydawnictwo Święty Wojciech, 2013

1 myśl w temacie “Ksiądz Twardowski uśmiechnięty „Od ucha do ucha””

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s