Czarownica Winnie i jej kolorowe przygody

Czarownica Winnie z pewnością nie jest piękna (zresztą czarownice rzadko bywają urokliwe, prawda?), jest za to zabawna i bardzo sympatyczna. A co najważniejsze, pomimo swojej niezwykłej czarodziejskiej mocy, ma także zwyczajne, ludzkie, zupełnie niemagiczne wady. Jak wszyscy popełnia błędy i bywa samolubna. Koniec końców, zawsze swoje  „grzeszki” naprawi  z nawiązką. Ale ile śmiechu jest po drodze!
Mamy w naszej biblioteczce dwie książeczki o czarownicy Winnie: „Czarownica Winnie” i „Wszystkiego najlepszego, Winnie!”. Bardziej lubimy pierwszą z nich, choć druga opowieść także na stałe trafiła do naszego czytelniczego repertuaru.

„Czarownica Winnie” opowiada o przygodzie, jaką przeżyła czarownica wraz ze swoim kotem Wilburem. Winnie mieszka w zamku, w którym wszystko jest czarne. Ale kot Wilbur też jest czarny i jego kolor nie raz przysporzył Winnie kłopotów. A to nie zauważyła go siadając na czarnym fotelu, a to potknęła się o kota leżącego na czarnych schodach. W pewnym momencie Winnie nie wytrzymała i postanowiła coś z tym zrobić. „Abrakadabra” i zmieniła Wilbura w zielonego kota.

[selkar id=237292]I znowu kłopoty, bo Wilbur zapodział się w trawie. W końcu nerwy poniosły czarownicę i Wilbur został kotem kolorowym jak tęcza: z czerwoną głową, żółtym tułowiem, niebieskimi wąsami i różowym ogonem. Winni widziała go zawsze i wszędzie. Był tylko jeden mały problem. Wilbur był okrutnie nieszczęśliwy. A jak czuje się właścicielka nieszczęśliwego kota? Równie żałośnie…

Ale, ale nie od parady Winnie obdarzona jest czarodziejską mocą. „Abrakadabra” i… znalazło się rozwiązanie kociego problemu. Winnie pokolorowała swój zamek! Teraz nie było w nim nic czarnego poza Wilburem i żaden wypadek Winnie już nie groził.

Spodobała nam się ta z początku czarna, a na końcu bardzo kolorowa historia. Jej lektura to świetny pretekst do zabawy z młodszymi czytelnikami w kolory, do utrwalania nazw różnych barw. Ta z pozoru prosta opowieść uczy nas także jak ważne jest by umieć spojrzeć na sprawy z innej niż własna perspektywy.

Czarownica Winnie / Wszystkiego najlepszego Winnie!
Autor: Valerie Thomas
Ilustracje: Korky Paul
Tłumaczenie: Maria Szarf
Grupa Wydawnicza Publicat S.A., 2013

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s