Zwierzaki Wajraka

Najstarszy dosłownie rzucił się na książkę Adama Wajraka „Zwierzaki Wajraka” i w pośpiechu wertował jej kolorowe kartki. Miłośnik królików w pierwszej kolejności ustalił ile zajęczaków trafiło do tego dość opasłego zbiorku. Jest zając szarak. Następny na liście zając bielak (niezwykła rzadkość). Potem podążamy dalej i dochodzimy do… mysikrólika. Ta niewielka ptaszyna z zajęczakiem wspólnego ma niewiele, oczywiście poza nazwą.

„Zwierzęta Wajraka” to zbiór krótkich opowiastek o zwierzętach żyjących w Polsce i w Europie. Przez wiele lat (przed wielu latu) trafiały one do dziecięcego dodatku „Gazety wyborczej” – Komiksowo. Teraz wszystkie zwierzęce historie Adama Wajraka zostały zebrane, uzupełnione i pięknie wydane.

Przez karty książki każdy podróżować może jak chce. My zaczęliśmy od wątku zajęczo-króliczego (raczej mysikróliczego), potem poszukaliśmy zwierzaków, które odwiedzają nas od czasu do czasu w ogródku: jeż, jaszczurka zwinka, kret (tego gościa witamy z umiarkowaną radością).

Opisy zwierząt są nasycone informacjami, jednak wiedza przekazywana jest w niezwykle interesujący sposób. O każdym zwierzęciu dowiadujemy się tego, co według autora jest w nim najciekawsze. Mnóstwo tu zaskakujących faktów, ciekawostek. Piękne są tez ilustracje Anny Klonowskiej.

Dzieci w instynktowny sposób interesują się przyrodą, a książka Wajraka to lektura, do której można sięgnąć po każdej ciekawej przyrodniczej obserwacji.

Zwierzaki Wajraka
Autor: Adam Wajrak
Ilustracje: Anna Klonowska
Biblioteka Gazety Wyborczej, 2014

1 myśl w temacie “Zwierzaki Wajraka”

  1. Oh, Pan Wajrak ma tę zdolność i magnetyzm, że jego książki, audycje i w ogóle wszelkie wystąpienia są niezwykle interesujące, zabawne i niepowtarzalne. Bardzo, bardzo go lubię w każdym wydaniu, książkowym również 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s