Poczytajki pomagajki: Nieśmiałek, Chorowitek, Sama i Arcybolek

Pomyślcie tylko, ile zmartwień mają dzieciaki. Niektóre nie radzą sobie z nieśmiałością, inne poważnie chorują, jeszcze inne nie muszą znosić kłótnie i rozstania rodziców, albo co gorsza alkoholizm ojca. Czy my rodzice pomagamy im zmierzyć się z życiem? Dobrze, nawet jeśli Wasze dzieci szczęśliwie ominęły podobne dramaty, czy rozmawiacie z nimi o rówieśnikach, którym nie było dane urodzić się w raju? Koniecznie sięgnijcie po książki z serii Poczytajki Pomagajki Wydawnictwa Muza. „Nieśmiałek”, „Arcybolek”, „Sama. Listy z piwnicy” i „Chorowitek” były dla nas wszystkich niezwykłą lekcją.

Autorzy i ilustratorzy z najwyższej półki, niech wymienię tylko Joannę Olech, Grzegorza Kasdepke, Jonę Jung czy Kasię Kołodziej. A te historie! Choć opowiadają o niełatwych tematach, wszystkie pełne są optymizmu i pokazują, że nawet w trudnej sytuacji można sobie świetnie poradzić. Nawet, kiedy jest się małym człowiekiem. Tyle, że ten mały człowiek potrzebuje wsparcia nas dorosłych.

Tak jak Witek, który chorował na raka, a któremu mama pomogła wysłać zgłoszenie na konkurs na bloga. Albo jak Bolek, uzdolniony plastycznie wytykany przez niektórych palcami syn alkoholika, który trafił pod skrzydła taty swojej koleżanki – z zawodu malarza. I Nieśmiałek, który znalazł wsparcie u wyrozumiałej nauczycielki.

Wszyscy Ci mali bohaterowie to cudowne dzieciaki, które na swój własny sposób zmagają się ze swoimi kłopotami. Nie raz te kłopoty przerastają ich siły, dlatego my dorośli musimy ich wesprzeć i pokazać innym dzieciom, że nie ma nic dziwnego w byciu „innym”.

Arcybolek
Autor: Joanna Olech
Ilustracje: Iwona Cała

Nieśmiałek
Autor: Sylwia Chutnik
Ilustracje: Jona Jung

Sama. Listy z piwnicy
Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustracje: Kasia Kołodziej

Chorowitek
Autor: Agnieszka Kaluga
Ilustracje: Marinna Jagoda

Seria: Poczytajki Pomagajki
Wydawnictwo Muza, 2014

3 myśli w temacie “Poczytajki pomagajki: Nieśmiałek, Chorowitek, Sama i Arcybolek”

  1. A ja polecam nową książkę Bolka i Lolka. Genialni detektywi. To jesienna nowość wydawnictwa znak. Mamy ją z córką od tygodnia i obydwie jesteśmy zachwycone 🙂 Czytanie tej książeczki sprawia nam wiele radości. Rozdziały są krótkie więc moja Ala się nie nudzi a wręcz przeciwnie chce żeby jej czytac i czytać no i do tego te cudowne ilustracje. Książka pobudza wyobraźnię dziecka. ale też uczy a przedewszystkim inspiruje do zabawy, oczywiście w detektywów! :

    Polubienie

  2. Bardzo potrzebną są takie książki, czytając je dziecko widzi, że niestety niektórych spotykają tragedie, choroby bądź inne przeciwności losu. Spogląda na świat bardziej krytycznie. Jednak dzieci lubią wesołe kolorowe książeczki ze śmiesznymi opowiadaniami, dlatego idealna książką jest książka Marcina Wichy – Bolek i Lolek. Genialni detektywi, która jest napisana prostym językiem, idealna dla dzieci, wesołe przygody, dużo obrazków to jest to co dzieciaki lubią najbardziej. W do tego w środku Poradnik Detektywa z łamigłówkami i zagadkami dla najmłodszych Polecam serdecznie;)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s