Planszówka dla fanów Asteriksa i spółki

Zasady na tyle proste, że bez trudu zrozumie je nawet pięciolatka, rozgrywka w której liczy się refleks i spostrzegawczość oraz przezabawne obrazki rodem z komiksów o Asteriksie – polecamy podręczną planszówkę „Asteriks i spółka”, nie tylko dla fanów zabawnej gromadki Gallów.

Zasady gry są naprawdę proste. Trzeba zapamiętać, jaki przedmiot lub osoba znajduje się na zakrytej karcie we wskazanym kolorze. Może to być tłuste prosię leżące na talerzu, albo Rzymianin z skwaszoną miną, oczywiście może tez być Obeliks, Asteriks lub psiak Idefix. Karty podzielone są na 5 tematycznych kategorii: nieustraszeni Galowie, przedmioty Galów (lira, młot i inne niezbędne drobiazgi), jedzenie i napoje, przedmioty Rzymian, sprzęt wojskowy, różne zwierzęta oraz różne ludy. W każdej kategorii jest po 7 kart, wszystkie z przezabawnymi obrazkami.

Wybieramy po jednej karcie z każdej kategorii, przyglądamy się im i zakrywamy. Teraz czas na rozgrywkę. Ze stosu kart odkrywamy pierwszą, patrzymy jaki ma kolor i jak najszybciej zgadujemy jaka karta o tym samym kolorze tła (z tej samej kategorii) jest aktualnie zakryta. Kto zgadnie pierwszy – zabiera kartę do swojej kolekcji. Kto zbierze najwięcej kart, jest zwycięzcą całej rozgrywki.

Zabawa jest świetna nie tylko dlatego, że sprawdzamy swoja pamięć i refleks, ale także dlatego, że nie raz zdarzały się nam śmieszne przejęzyczenia i pomyłki. Na przykład w ferworze walki zamiast lira krzyczeliśmy wszyscy zgodnie harfa, a zamiast namiot wołaliśmy cyrk.

Asteriks i spółka to zabawa nie tylko dla fanów kultowego komiksu, chociaż laicy tematu mogą połamać sobie język na arcytrudnych galicyjskich imionach: Ahigieniks, Ternautomatiks, czy Asparanoiks.

Asteriks i spółka gra planszowa
Autor gry: Reiner Knizia
Wydawnictwo Egmont, 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s