Opowiem Ci, mamo, co robią żaby

Nawet nie wyobrażacie sobie, jaki uroczy wieczór można spędzić w towarzystwie żab! I to wcale nie nad stawem w czasie letnich upałów. Za oknem wichura i nieprzyjemne „minus jeden” bez śniegu, a my w piżamach pod kocem czytamy o żabach. Czytamy, oglądamy, gramy, bawimy się w składanie papierowych płazów. Katarzyna Bajerowicz i Marcin Brykczyński przygotowali dla młodych czytelników kolejną już z serii „Opowiem ci, mamo” książkę. Tym razem o żabach właśnie: „Opowiem Ci, mamo, co robią żaby”.

Seria „Opowiem ci, mamo” w nieco przewrotny sposób nawiązuje do klasycznych książeczek wydawanych latami przez Naszą Księgarnię pod hasłem „Poczytaj mi mamo”. Wtedy to mama czytała maluchowi, ale teraz rola się odwraca i to młody czytelnik może poopowiadać mamie rozmaite historie.

Książka wydana jest na sztywnych kartonowych kartkach i składa się głównie z pięknych, kolorowych ilustracji, opatrzonych krótkimi komentarzami. To właśnie dzięki temu dzieci mogą opowiadać mamie, a nie na odwrót.

W książeczce o żabach, nie tylko możemy krok po kroku prześledzić cykl życia żab, ale także zajrzeć w przeróżne zakamarki podwodnego świata i poznać innych jego mieszkańców: ślimaki, ryby, wodne pająki.

Nie brakuje tutaj też ciekawych informacji dotyczących mieszkańców jezior i bagnisk – te zainteresują z pewnością starszych czytelników. A na zakończenie gra planszowa z pytaniami sprawdzającymi (Jak nazywamy żabie jajeczka?) i zadaniami sprawnościowymi (Złap prawą ręką lewe ucho i pokaż język). Całe mnóstwo dobrej zabawy.

W serii ukazały się dotychczas dwie inne książki:   „Opowiem ci, mamo, co robią mrówki” oraz „Opowiem ci, mamo, co robią pająki”. Pająki polecam raczej czytelnikom o mocniejszych nerwach (ja odpadam), ale historii o mrówkach w wykonaniu Najmłodszej, wysłucham z wielką przyjemnością.

Opowiem Ci, mamo, co robią żaby
Autorzy: Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Nasza Księgarnia, 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s