Basia i kask

Tak, to pewnikiem będzie pierwsza książka, którą samodzielnie przeczyta Najmłodsza. Musiałam póki co książkę schować, bo groziło nam nauczenie się na pamięć. Potem czytanie nie byłoby już takie przyjemne.  „Basia i kask” – kolejna z serii „Czytam sobie”, poziom dla bardzo początkujących. Strzał w dziesiątkę. Nie dość, że o Basi, to do tego historia wielce zabawna. Najmłodsza wie, że na naklejenie sobie na piersi jednej z naklejek znajdujących się na końcu książeczki, trzeba zasłużyć. Dlatego z uporem, powoli składamy litery. Niebawem przyjdzie czas na samodzielną lekturę.

Najmłodsza stawia pierwsze kroki, a raczej tip-topki w czytaniu. Po wspólnej lekturze „Basi i kasku” zdecydowanie przyśpieszyła. Widzę, że już chciałaby się trochę uniezależnić. Ale w wieku pięciu lat to ciągle jest przecież bardzo trudne…

„Basia i kask” to świetny wybór dla wszystkich miłośników Basi, którzy właśnie znaleźli się na progu swojej czytelniczej kariery. Prosta, przezabawna historia ze świetną pointą. Duet Zofia Stanecka i Marianna Oklejak po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Pierwszy poziom i pierwsza klasa!

Basia i kask
Tekst: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Wydawnictwo Egmont, 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s