Duszki w kąpieli

„Duszki w kąpieli” to druga gra z serii o duszkach. Pierwszej części nie znamy, ale to wcale nie przeszkadzało nam świetnie bawić się z nowo poznanymi bohaterami. Wbrew nazwie, duszek jest tylko jeden (biały), do tego żaba (zielona), wanna (szara), szczotka (niebieska) i ręcznik (czerwony). Kolory pojawiają się w nawiasach nie bez przyczyny, mają one w grze kluczowe znaczenie. „Duszki w kąpieli” to zabawa dla tych, którzy lubią sprawdzić swój refleks i trochę się podczas rozgrywki poprzekrzykiwać. Emocje potrafią bowiem sięgnąć tutaj zenitu.

Ważna uwaga. Duszki wyglądają na grę prostą, nie nadają się jednak dla najmłodszych. Moja pięciolatka grając ze mną w duecie, za każdym razem rozpacza, że ona sama nie zdobyła żadnej karty. Jedynym pocieszeniem jest to, że razem udaje nam się co nieco zgromadzić.

To naprawdę jest trudne. „Duszki w kąpieli” wymagają od graczy nie tylko niezwykłej czujności, ale też umiejętności szybkiej zmiany schematów myślowych.

Na środku stołu kładziemy wszystkie wymienione powyżej przedmioty, gracze w trakcie swojej kolejki wykładją kartę i wtedy wszyscy rzucają się na zebrane na stole akcesoria. Wygrywa ten, kto pierwszy wybierze odpowiedni przedmiot. Sęk w tym, że jeśli przedmiot widnieje na karcie (i jest we właściwym kolorze) to trzeba wskazać ten właśnie przedmiot;  jeśli natomiast przedmiotu w danym kolorze na karcie nie ma – trzeba wybrać przedmiot, który na karcie nie występuje, ale tylko wówczas gdy jest on w kolorze, który również nie występuje. Uff! Brzmi bardzo skomplikowanie prawda? W miarę praktyki dochodzi się do perfekcji. Średni już ową osiągnął i na razie musi zostać odsunięty od rozgrywek. Jakoś tak się składa, że to właśnie on zgarnia najwięcej kart.

Duszki w kąpieli
Egmont

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s