A moja ciotka

Mamy w rodzinie sporo fantastycznych ciotek, ale żadna nie jest TAKA. TAKA ciotka to byłby prawdziwy skarb! Tyle przygód i fantastycznych historii do opowiedzenia… Dobrze, że przynajmniej trafiła do nas ta niewielka książeczka. „A moja ciotka” to zbiór zabawnych, niesamowitych, a czasem niewiarygodnych opowieści o pewnej nietuzinkowej ciotce.

Znacie wierszyki Izabeli Mikrut, które z publikuje na Facebooku? Czas sięgnąć po jej historie o zwariowanej ciotce. Krótkie, stworzone z marzeń opowiastki, zabierają czytelników do świata, w którym wszystko jest możliwe. Wyprawa do Afryki i pogawędka z nosorożcem, wspólne śpiewy z najprawdziwszym piratem, a może krótki wypad w kosmos? Wszystko, absolutnie wszystko jest do zrobienia, jak jest się nieco postrzeloną ciotką, która patrzy na świat przez różowe okulary.

A nawet jeśli w tym nieco zaczarowanym świecie zdarzają się smutki, kłopoty, czy zgryźliwości, z ciotką jakoś wszystko udaje się rozwiązać. Coś mi się wydaje, że ta ciotka to po prostu dorosła Pippi Langstrumpf.

A moja ciotka
Autor: Izabela Mikrut
Ilustracje: Kasia Nowowiejska
Wydawnictwo Muza SA, 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s