Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach

Każda dama wie, że nie jest łatwo być damą. Ale to jest możliwe! Na plaży, na balu, w górach, podczas nocy poza domem – zawsze można zachowywać się jak na damę przystało. Zofia Stanecka stworzyła zabawny poradnik savoir vivre’u, dla spokojnych elegantek i dla zadziornych tygrysków. „Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach”: raczej dla dziewczyn.

Choć ani Najmłodsza, ani ja nie wiemy niestety jak to jest mieć siostrę, wiemy, że rodzeństwo bywa naszym zupełnym przeciwieństwem. Jula i Pola są siostrami i różnią się od siebie, jak ogień i woda. Jula to urodzona elegantka. Tymczasem Pola wolałaby zostać dzikim tygrysem.

Jak pogodzić te dwa żywioły?  Obydwie dziewczynki chcą zachowywać się kulturalnie (i według standardów elegantek i według standardów tygrysków). Autorka opisuje osiem sytuacji, w których dziewczynki uczą się podstawowych zasad savoir vivre’u.

Książkę czytało nam się bardzo dobrze, choć zgodnie stwierdziłyśmy z Najmłodszą, że brakuje nam w książce ilustracji. Chciałoby się więcej.

„Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach”
Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marta Ruszkowska
Wydawnictwo Egmont, 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s