To jest Warszawa

Duża książka, o dużym mieście, w którym na wszystkich czeka moc atrakcji. Wszystko pasuje idealnie, dlatego „To jest Warszawa” robi podwójne wrażenie. Po pierwsze rozmiar: pozycję formatu niemal A3, najlepiej ogląda i czyta się rozkładając ją szeroko na dywanie, jak mapę. To jest taka książka-mapa. Nie w dosłownym sensie mapy z wypisanymi ulicami. Bardziej mapa, jako plan, plan na poznanie naszej stolicy. Przyda się nie tylko przyjezdnym. Mieszkańcy też skorzystają. Jestem pewna, że przynajmniej część Warszawiaków cierpi na syndrom „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

„To jest Warszawa” to innowacyjny projekt, który ma przybliżyć najmłodszym czytelnikom historię, legendy związane z miastem, a także jego największe atrakcje. Książka ukazuje nam się po wyjęciu z ogromnej koperty. Wyruszamy na nasz spacer po polskiej stolicy.

Choć nie mieszkamy w Warszawie, dość dobrze ją znamy i regularnie odwiedzamy, dlatego cieszy nas, kiedy razem z Najmłodszą rozpoznajemy miejsca i symbole. Syrenka, Bazyliszek, Zamek Królewski – „Byliśmy tam! Pamiętasz wielkie sale z obrazami w złotych ramach”. Stadion Narodowy, miejskie parki, ogromna fontanna – tyle jeszcze zostało do zobaczenia. Książka pomogła zaplanować nasz kolejny wypad do stolicy. Dzięki!

To była udana wycieczka, po ogromnych kartach książki. Moją uwagę najbardziej przykuło to, jak bardzo twórcy publikacji kochają to miasto i jak czują się z niego dumni. Wszyscy powinniśmy do nich dołączyć.

To jest Warszawa
Tekst: Anna Nahajska
Ilustracje: Sabina Twardowska
Historytellers.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s