Masza i Niedźwiedź. Nie budzić do wiosny

Pamiętacie rosyjskiej bajki filmowe? My do dziś czytamy książeczki z tej serii. Teraz wpadła nam w ręce współczesna wersja bajki filmowej, a raczej filmowo-internetowej, bo jest film i cała wirtualna otoczka. „Masza i Niedźwiedź” ma swój niewątpliwy urok, choć to z pewnością nie to samo co „Lisica i Zając”, czy „Wilk i Zając”. Cieszy mnie jednak to, że bajka ze „słowiańską” nutką podbiła cały świat.

Masza (w oryginale Masha), jest cudowna. Nieokiełznana, szalona z głową pełną pomysłów. Po prostu mała dziewczynka; znamy takich wiele. Masza jednak ma niezwykłego przyjaciela – Niedźwiedzia. Misiek jest charakterologicznym przeciwieństwem dziewczynki. Najbardziej na świecie kocha święty spokój. Takich też znamy wielu.

Ale Misiek, ma też nieprzebrane pokłady cierpliwości dla niesfornej Maszy i pomaga jej wyratować się z niejednej opresji.

Historyjki o Maszy i Niedźwiedziu mają swój urok. Mnie rozczarowują jednak ilustracje, które są po prostu zdjęciami z filmu. Mimo wszystko wybieramy z Najmłodszą czytanie książek o Maszy, niż oglądanie o niej filmów.

Masza i Niedźwiedź. Nie budzić do wiosny
Wydawnictwo Egmont,2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s