Rok szkolny z Mikołajkiem

Zaczęło się. Kto ma dzieci w wieku szkolnym ten wie. Opanowywanie planów lekcji. Organizacja czasu po lekcjach. Korki na ulicach. Jednym słowem: szkoła. Rodzice mają z nią swoje urwanie głowy, dzieci – swoje. Właśnie trafiła w moje ręce książka, która jest świetnym sposobem na poprawienie humoru i jednym, i drugim. Poręczny kalendarz, „Rok szkolny z Mikołajkiem” pozwoli nam przeżyć ten rok szkolny razem z sympatycznym bohaterem i jego kumplami. Chaos pozostanie z pewnością ten co zawsze, ale na pewno będzie weselej.

„Rok szkolny z Mikołajkiem” został stworzony z myślą o młodszych fanach słynnego bohatera książek Goscinnego i Sempé, chociaż kusi mnie przechwycenie tego poręcznego kalendarza-notatnika na własne potrzeby. Jest w nim miejsce i na własne zapiski, i na radosne chwile spędzone w towarzystwie „ekipy Mikołajka”.

Oprócz krótkich opowiadań pojawiających się to tu, to tam, są też zabawne przepisy kulinarne, łamańce językowe, propozycje zabaw. Nie wiem, czy moje chłopaki będą miały w sobie tyle samodyscypliny, żeby prowadzić kalendarz, ale zawsze warto spróbować. Tym bardziej, że jeśli nie wyjdzie w tym roku szkolnym, to swobodnie można wykorzystać go w roku kolejnym. Nie ma tu dat, są dni tygodnia, także kalendarz tak szybko się nie zdewaluuje.

Na początek roku szkolnego Wydawnictwo Znak przygotowało także serię książeczek z ćwiczeniami i zabawami dla dzieci stawiających w szkole pierwsze kroki. Książeczki przekonują, że „Szkoła Z Mikołajkiem jest super!” i chyba rzeczywiście tak jest.

Jak się ma 5, 6 lat szkoła zwykle jest super. Najmłodsza, świeżo upieczona uczennica, też jest tego zdania. Poglądy na temat szkoły zmieniają się bowiem z czasem. Najstarszy, też pierwszak – choć stopień wyżej na edukacyjnej drabinie – nawet jakbym mu dostarczyła całą armię Mikołajków, z pewnością nie uznałby szkoły za świetną zabawę.

Rok szkolny z Mikołajkiem
kalendarz
Wydawnictwo Znak, 2015

2 myśli w temacie “Rok szkolny z Mikołajkiem”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s