„Słoń Trąbalski” i „Lokomotywa” w Muzeum Książki Dziecięcej

Pisałam już niejednokrotnie o tym, jak krwawi mi serce, kiedy znajduję w księgarniach (czy kioskach) byle jakie wydawnictwa klasyki literatury dziecięcej. Dziś będzie o tym, jak bardzo cieszy mnie, kiedy ową klasykę widzę w wydaniu pięknym, dostojnym, dokładnie takim na jakie zasługuje wielkie dzieło. Brawa dla Wydawnictwa Muza SA za wznowienie dwóch klasycznych pozycji Juliana Tuwima: „Lokomotywy” z ilustracjami Jana Lenicy oraz „Słonia Trąbalskiego” z obrazami Ignacego Witza.

Obydwie pozycje ukazały się w ramach cyklu „Muzeum Książki Dziecięcej”. Takie muzea to my lubimy odwiedzać! Teraz uważajcie, pierwsze wydanie „Słonia Trąbalskiego” miało miejsce w 1947 roku, a „Lokomotywa” ujrzała światło dzienne w roku 1958. Teraz nasze dzieci mają szansę spotkać się ze sztuką literacką i ilustratorską przez wielkie S. I chyba ważniejsza tym razem jest właśnie ilustracja, bo przecież tekst „Rzepki”, „Ptasiego radia”, „Dyzia Marzyciela”, „Aeroplanu” czy „Bambo” znają wszyscy.

Wydanie obydwu  książek jest wyjątkowe, jak na wielkie dzieła przystało. Sztywna oprawa, grube, pachnące świeżym drukiem strony. Cudowny prezent dla każdego malucha. A i rodzic będzie miał niemałą pociechę. Pewnie wielu z Was pamięta te książki ze swojego dzieciństwa.

„Lokomotywa” i „Słoń Trąbalski”
Tekst: Julian Tuwim
Ilustracje. Jan Lenica / Ignacy Witz
Wydawnictwo Muza SA, 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s