Syfon i uczucia

Nie mamy psa, ale znamy wiele psów i wiemy, że pies, jak żaden inny zwierzak potrafi wyrażać swoje uczucia. Nie zaskoczyło nas więc wcale, że Syfon – psiak o zakręconym ogonku, bohater książki Iwony Kamińskiej „Syfon i uczucia” – potrafi o uczuciach opowiadać pięknie i prawdziwie.

Z wielką przyjemnością przeczytaliśmy z Najmłodszą opowiastki z życia Syfona. Choć Syfon to niezwykle wesoły piesek, który uwielbia zabawy z przyjaciółmi i nie ma nic przeciwko kilku małym pchełkom na grzbiecie, w książeczce nie zawsze jest bardzo wesoło.

Syfon musi w swoim psim życiu zmierzyć się ze smutkiem, żałobą po stracie swojej przyjaciółki, kanarka Pućki, musi stanąć oko w oko ze złością pani, czy strachem przed groźnym psem Kaktusem. Nie zawsze jest to łatwe, czasem strasznie zagubiony jest nasz kochany Syfon wśród tych wszystkich uczuć. Zawsze jednak ciepła dłoń Pani, przywracała poczucie bezpieczeństwa i pomagała odnaleźć się w skomplikowanej rzeczywistości.

Każdy rozdział książeczki opowiada inną historyjkę, a każda z nich koncentruje się na innym uczuciu. „Syfon i uczucia” to jedna z takich książeczek, które mogą pomóc młodemu słuchaczowi otworzyć się na swoje własne emocje, nauczyć się je rozpoznawać i o nich rozmawiać.


Syfon i uczucia
Autor: Iwona Kamińska
Ilustracje: Beata Horyńska
Wydawnictwo Czterolistne, 2015

1 myśl w temacie “Syfon i uczucia”

  1. Właśnie takie książki uwielbiamy z moimi chłopcami – ciekawe i uczące przeżywania różnych emocji. A jeszcze jak w książce pojawia się piesek to już w ogóle jest super, bo uwielbiamy psiaki. Zapisałam sobie tytuł i będę się za nim rozglądać 🙂

    nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s