Mity greckie do posłuchania

Na długie godziny podróży uzbroiliśmy się w bogaty zbiór audiobooków. Wśród nich „Mity greckie” Wandy Markowskiej czytane przez Rocha Siemianowskiego. Świetny wybór biorąc pod uwagę, że na 2 mkw samochodu (właśnie ile mkw może mieć samochód?) znaleźli się słuchacze w wieku od lat 6 do lat „dziestu”.  Jak pogodzić osobników o różnych gustach i temperamentach? Zaproponować im klasykę. Mity zdały egzamin celująco!

Znamy „Mity greckie” Wandy Markowskiej z pięknego wydania papierowego. Słuchanie opowieści o Heraklesie, Prometeuszu, Demeter i Korze, po raz kolejny sprawiło nam jednak wiele przyjemności. Mity niezawodnie wciągają czytelnika / słuchacza w swój świat uniwersalnych wartości i ludzkich postaw.

Najbardziej rozbawiły mnie komentarze Najmłodszej, gdy z głośników snuła się historia o 12 pracach Heraklesa. „Ptaki stymfalijskie będą trudne”. Tata opowiadał przed snem, to wie, że ptaki stymfalijskie to nie przelewki. A co!

Kto podróżował przez 12 godzin samochodem z trójką dzieci i dwójką dorosłych, wie, że znalezienie kompromisu dotyczącego tego, co ma wydobywać się z głośników jest nie lada sztuką. Okazuje się, że warto sięgnąć po klasykę. Mity, opowieści o otaczającym świecie, które miały wyjaśnić odwieczne zagadnienia dotyczące bytu ludzkiego, mistyki, życia i śmierci, dobra i zła, zainteresują słuchaczy w każdym wieku.

Mity greckie
Autor: Wanda Markowska
czyta Roch Siemianowski
Biblioteka Akustyczna 2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s