Fiszki uczą angielskiego

Fiszki do nauki angielskiego zabraliśmy ze sobą na ferie. Co ciekawe, mimo że to przecież materiały edukacyjne, dzieciaki specjalnie nie protestowały. Nauka z fiszkami wcale nie przypomina bowiem nauki i to chyba ich największa zaleta.

Dwa zestawy fiszek do nauki angielskiego przeznaczone dla uczniów w wieku od 10 do 13 lat okazały się dla nas niestety ciut za proste. Z radością stwierdziłam, że Najstarszy (lat 13) i Średni (lat 11) zdecydowaną większość fraz mogą ustawić za zakładką „a piece of cake” (bułka z masłem). Może dzięki temu, że od dawna wszystkie anglojęzyczne filmy oglądamy w oryginale w wersji z napisami?

Ale, ale jest jeszcze Najmłodsza (lat 6) i fiszki w jej rękach zyskały nowe życie. Wspólnie wybrałyśmy zestaw prostszych słówek i bawiłyśmy się w najlepsze. Tutaj z kolei poziom nieco przerósł umiejętności mojej uczennicy, ale jestem pewna, że szybko nadgonimy. Szczególnie, że fiszki nie tylko się czyta, ale też ogląda. Każde słowo, czy fraza zilustrowane jest z humorem i przymrużeniem oka.

Jeszcze może słowo wyjaśnienia dla tych, którzy nie uczyli się wcześniej przy pomocy fiszek. Niewielkich rozmiarów kartoniki zadrukowane są z jednej strony frazą w języku polskim, po drugiej – po angielsku. Zawsze też, jak wspomniałam, jest ilustracja.

To ty decydujesz, jak korzystasz z fiszek. Możesz zacząć od frazy angielskiej i postarać się przetłumaczyć ją na polski. Możesz zrobić odwrotnie. Dodatkowo w zgrabnym pudełeczku znajdują się praktyczne przegródki, które pozwalają podzielić fiszki na kategorie: słowa, które już znasz, takie, które musisz sobie powtórzyć i te, które ciągle stanowią dla ciebie czarną magię. Zabawa trwa tak długo, aż cały fiszkowy arsenał trafi do kategorii „bułka z masłem”. Powodzenia!

Fiszki do nauki języka angielskiego
10-13 lat
EDGARD
Jezykiobce.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s