Maja i jej świat. Wspomnienia

Świat Mai jest pięknie namalowany przez SUBI Joan Subirana – węglem, na szarym papierze. Nawet słowa w książce układają się w obrazy. My z Najmłodszą postanowiłyśmy się nimi zabawić i podzieliłyśmy się rolami: ja czytałam małe literki, Najmłodsza – duże. Książeczka poświęcona jest wspomnieniu związanym z babcią Mai, o której dziewczynka opowiada, równie pięknie, jak SUBI ją maluje.

„Maja i jej świat” to seria książeczek wydanych przez Wydawnictwo Adamada. My do tej pory poznaliśmy jedną z nich: „Maja i jej świat. Wspomnienia”. Historia zaczyna się wraz z padającym śniegiem, który przywodzi dziewczynce na myśl inną sytuację z padającym śniegiem w tle: urodziny babci.

Maja pamięta niezwykłe szczegóły związane z uroczystością: to jak piekła ciasto; pamięta nawet zapach tego ciasta, to jak z bitej śmietany napisała „Sto lat”, a także to, jak zjeżdżając z ciastem na sankach zaliczyła wywrotkę i pachnąca niespodzianka zamieniła się w totalną rozsypkę.

Ale babcia i za takie ciasto podziękowała z całych sił, a potem obejrzała z wnusią album ze zdjęciami i powspominała. Maja, pamiętała wszystko jakby zdarzyło się wczoraj, ale teraz już babci nie ma…

Smutno zrobiło się nam, jak przewracałyśmy ostatnie karty książki i jak Mai, potoczyła się nam łza po policzku. A potem porozmawiałyśmy sobie o wspomnieniach i pamiętaniu. Nasze babcie są na szczęście z nami, ale pamiętamy inne sytuacje, za którymi tęsknimy: naszego kota Łatka, nasze wakacje w Chorwacji. O ileż smutniej byłoby bez tych wspomnień.

Maja i jej świat. Wspomnienia
Tekst: Anna Obiols
Ilustracje: SUBI Joan Subirana
Wydawnictwo Adamada, 2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s