Baśniobór do słuchania: Gwiazda Wieczorna wschodzi

Jest tutaj trochę tak, jak u Hitchcocka, zaczyna się od trzęsienia ziemi a potem napięcie rośnie. Po kilku pierwszych rozdziałach wydaje nam się, że już znamy rozwiązanie zagadki, a tu nagle niespodzianka. Nie odkryliśmy jeszcze nawet wierzchołka góry lodowej. Po raz kolejny spotykamy się z bohaterami „Baśnioboru”. Drugi tom kultowej już powieści czyta dla nas Janusz Zadura, a ja po praz kolejny łamię zasady i wyprzedzam dzieciaki w słuchaniu. Jakoś tak trudno wyłączyć płytę, kiedy oni biegną już do szkoły, a mnie czeka samochodowa podróż do pracy.

Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej, przed którym Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór, wraca do gry ze zdwojoną siłą. Dzielne dzieciaki po raz kolejny wyruszają w niezwykłą misję, będą walczyć ze złem i demonami. Seth nadal ma swoje słabości i łatwo ulega rozmaitym pokusom, przez co wpędza innych w kłopoty. Ale także Kendra jest tym razem w wielkim niebezpieczeństwie. Moc jaką obdarzyły ją wróżki sprawia, że staje się celem wysłańców sił zła.

Choć bardzo chcę, nie mogę opowiedzieć, co wydarza się w tomie zatytułowanym „Gwiazda Wieczorna wschodzi”. Mam ku temu jeden powód: nie chcę wam zepsuć zabawy. Chociaż, przepraszam, zabawa to chyba nieodpowiednie słowo. Książka naprawdę momentami przyprawia o gęsią skórkę, a młodsi czytelnicy o słabszych nerwach raczej nie powinni po nią sięgać (moim skromnym zdaniem). Hitchcocka też nie każdy może oglądać, bez chowania głowy pod koc przez większą część filmu 😉

Baśniobór. Gwiazda Wieczorna wschodzi
audiobook
Autor: Brandon Mull
Czyta: Janusz Zadura
Biblioteka Akustvczna, 2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s