Andersen do posłuchania

Słuchamy „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena od Biblioteki Akustycznej. Pierwsza myśl: jakie to ważne byśmy czytali dzieciom baśnie! Już po pierwszych minutach wsłuchiwania się w historię Kaja i Gerdy, otwiera się przed nami cudowny świat. Dla każdego słuchacza nieco inny. I to właśnie jest najcudowniejsze. Wyobraźnia czyni cuda, a nie ma nic lepszego niż wyobrażanie sobie świata namalowanego piórem przez duńskiego Mistrza.

Zawsze myślałam, że najbardziej na świecie lubię baśnie Andersena z ilustracjami Szancera. Ale oto niespodzianka! Baśnie w wydaniu audio pozwalają na nowo odkryć nieśmiertelne opowieści Andersena.

Dopiero teraz, sama słuchając, zrozumiałam, dlaczego za każdym razem, kiedy czytałam baśnie moim dzieciom, oni prosili o więcej i więcej.

Audiobook „Królowa Śniegu i inne baśnie” zawiera kolekcję 17-stu baśni. Na płycie usłyszymy kilka głosów. I ta różnorodność też jest świetna, pozwala słuchaczowi poruszać się miedzy innymi świtami, innymi interpretacjami, innymi tonacjami.

„Baśni” Andersena nikomu polecać nie muszę, ale naprawdę gorąco polecam doświadczenie słuchania ich i odkrywania na nowo, dzięki audiobookowi „Królowa Śniegu i inne baśnie”. Dla dzieci, a może przede wszystkim dla dorosłych.


„Królowa Śniegu i inne baśnie” – audiobook
Hans Christian Andersen
Biblioteka Akustyczna, 2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s