Kieszonkowce matematyczne

Proste pomysły zwykle bywają najlepsze. Kieszonkowce matematyczne proponują nową, „matematyczną” odsłonę doskonale znanych gier –takich jak memory czy Piotruś. Jednak tym razem trzeba wykazać się nie tylko refleksem czy spostrzegawczością, ale też… znajomością matematyki. Chcecie stawić czoła swoim dzieciom w matematycznym turnieju na temat procentów czy ułamków? Zapraszamy!

Ogólne zasady obydwu kieszonkowców są takie same. Gracze mogą wybrać jeden z czterech wariantów gier, a grać może od 2 do nawet 8 graczy. Gry różnią się jednak między sobą pod względem matematycznym. I powiem Wam, że te z pozoru banalne zabawy wymagają skupienia i pozwalają nie lada rozruszać szare komórki także u dorosłych. Ba! Niejednokrotnie to dzieci okazują się lepsze od nas, nawet jeśli procenty czy ułamki nie należą do ich największych przyjaciół.

Warto też zwrócić uwagę na przewrotne tytuły kieszonkowców: „Trzecia połowa” czy „Na 200%”. Brawa dla autorów za pomysłowość. Świetny sposób do nauki i utrwalania matematyki przez zabawę.

Kieszonkowce matematyczne
Trzecia połowa
Na 200%
Wydawnictwo Edgard

1 myśl w temacie “Kieszonkowce matematyczne”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s