Czary mamy. Bajeczka plasterek

Wiem, jak ciężko jest moim dzieciom, kiedy wyjeżdżam. Kiedy nie mogą liczyć na wieczornego buziaka na dobranoc, czy tradycyjne kuksańce-przytulańce. Bez mamy świat nie jest już taki sam. Mam potrafi wyczarować bajkę na dobranoc i pyszną kanapkę z ogórkiem na drugie śniadanie. A co się dzieje z jej czarami, kiedy znika na zawsze? Kiedy umiera? Jeśli znacie dziecko w żałobie po stracie mamy, koniecznie, KONIECZNIE podarujcie mu książkę Magdy Małkowskiej „Czary mamy”.

„Czary mamy” to książeczka wydana w ramach serii Biblioteka TUMBO pomaga. To bajka „plasterek”. Bajka, która pomaga dzieciom w trudnych, ba, bardzo trudnych momentach życia. Książeczka wydana przez Fundację Hospicyjną. Czapki z głów!

Podejrzewam, że nie często myślimy o tym, ile dzieci każdego dnia traci swoje mamy. Mamy, które po ciężkiej chorobie i często heroicznej walce, nigdy już nie wracają do domu, by odprawiać tam swoje mamine czary. Ta książeczka, jest właśnie o takiej mamie. Tylko, że ona tak naprawdę nie odeszła, a jej czary ciągle trwają. Cudownie się o tym przekonać  razem z Jasiem, który musi stawić czoła żałobie po stracie ukochanej osoby.

„Czary mamy” to jednak opowieść nie tylko dla osieroconych dzieci. To opowieść dla wszystkich dzieci i wszystkich dorosłych. To piękna historia o magii miłości i sile wspomnień. Bo nikt tak naprawdę nie umiera, dopóki żyje w nas i naszych myślach. To prawdziwie pięknie napisana i równie pięknie namalowana książka.

Czary mamy
Test: Magda Małkowska
Ilustracje: Magda Beneda
Fundacja Hospicyjna 2016

1 myśl w temacie “Czary mamy. Bajeczka plasterek”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s