Siedmiu wspaniałych. Znane bajki napisane na nowo.

To już kolejne, trzecie wydanie „Siedmiu wspaniałych” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, ale w nasze ręce ta cudna książka trafiła dopiero teraz. Siedem historii, w których młodzi czytelnicy mogą doszukać się śladów dobrze znanych bajek, a co ważniejsze rozpoznać swoje własne zmartwienia i rozterki.

Prześledźmy spis bajek: „Kapciuszek”, „Siedmiu wspaniałych”, „Trzy obrotne świnki”, „O królewnie, która zasnęła”. Wszystkie coś nam przypominają prawda? Ale nie dajcie się zwieść. Dobrze znane historie stały się dla autorki inspiracją do napisania zupełnie nowych opowieści. Bajek na miarę naszych czasów. Bajek, które opowiadają o rozbitych rodzinach, pierwszakach prześladowanych przez starszego kolegę, zgubnej sile mediów, czy mamie, która odgrywa w domu rolę Kopciuszka.

To bardzo mądre bajki, czasami niełatwe i wymagające od rodzica dodatkowego komentarza po zakończonej lekturze. Dlatego myślę, że warto je czytać razem z dzieckiem. Choćby po to, żeby w razie dodatkowych pytań czy wątpliwości, pomóc je od razu rozwikłać. A kto wie, może lektura „Siedmiu wspaniałych” pomoże Wam dotrzeć do spraw dotychczas przez dziecko skrywanych? Może i nasza pociecha jest w szkole gnębiona przez starszych? A może warto, by nasze latorośle zrozumiały, że rola mamy-Kopciuszka, wcale nie jest najlepszą z ról?

Czytajcie razem i uczcie się od siebie nawzajem!

Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii.
Tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Ilustracje: Marianna Oklejak
Wydawnictwo Bajka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s